Viziteaza noul site PCFORUM.RO !
Cautare
Cautare
AutentificareUtilizatorParola

Inregistrare
Inregistrare
Portalul PCForum Hardware Sofware Jocuri video Telefoane Mobile / Gadgeturi Internet
PC Forum » Zona libera » Mobile | Foto | Gadgeturi » Terminale » stanciu.viorel

Raspunde la subiect  Trimite acest topic pe Yahoo Messenger
stanciu.viorel

Subiectul anterior :: Subiectul urmator  
Autor Mesaj
stanciu.viorel (50) Sex:Barbat

Securitate IT

Nou venit
Nou venit
Vezi profilul userului

Inscris la: 02/Feb/2007

stanciu.viorel este offline  Trimite mesaj privat Trimite un email
Mesaj Trimis: 02 Feb 2007 13:53    Subiect:  stanciu.viorel Raspunde cu citat (quote)

Vezi super-ofertele zilei! Mergi in Magazinul Online
Salut, sunt un utilizator nou in domeniul pocket pc-urilor.Am cumparat un HP ipaq hw 6915 si nu reusesc sa descarc cu el mp3-uri in format rar. Am instalat pe el pocketrar 360 dar cand incerc sa descarc o melodie de pe cool28.com imi apar niste semne ciudate si atat.Am o conexiune gprs 56k.Va rog ajutati-ma cu un sfat!
Comentarii:
korsar (61) Sex:Barbat

Securitate IT

Moderator pcforum.ro
Moderator pcforum.ro
Vezi profilul userului

Inscris la: 16/Mar/2006
korsar este offline  Trimite mesaj privat
Mesaj Trimis: 03 Feb 2007 12:15    Subiect:   Raspunde cu citat (quote)

si eu sunt novice,dar imi place la nebunie sa dau sfaturi Very Happy
am aruncat o privire pe siteul producatorului,dar n-am vazut ca pda-ul tau ar avea si functie de mp3 player.daca in manualul de utilizare scrie ca poate reda fisiere muzicale,ar fi bine sa vezi ce format (e) suporta.
pocket rar,e un utilitar asemanator cu winrar,dar conceput pt windows mobile,cum ai si tu pe pda.dar nu e pentru a descarca,ci pentru a arhiva sau dezarhiva programe,muzica, mailuri,etc. n-am prea inteles,cum nu reusesti sa descarci "mp3-uri in format rar"...in mod normal,le descarci in pda,si dupa aia le dezarhivezi cu pocketrar.sau,le descarci intr-un pc,le dezarhivezi cu winrar,iar apoi,le poti transfera in pda gata dezarhivate.dar,mentionez,musai ca pda-ul tau sa poata reda mp3,cea ce ,repet ma-ndoiesc.daca,totusi,poate reda muzica,dar intr-un alt format decat mp3,tre sa vezi ce formate suporta si sa folosesti un program care converteste mp3 in formatul suportat de pda-ul tau.
stanciu.viorel (50) Sex:Barbat

Securitate IT

Nou venit
Nou venit
Vezi profilul userului

Inscris la: 02/Feb/2007

stanciu.viorel este offline  Trimite mesaj privat Trimite un email
Mesaj Trimis: 06 Feb 2007 17:20    Subiect: Complicitate HP ipaq 6915 Raspunde cu citat (quote)

Iti multumesc pt. raspuns, pda-ul meu este predispus sa redea mp3-uri,stiu ca pot descarca cu pc-ul si apoi le pot transfera pe pda, am facut-o deja,dar pe mine ma intereseaza sa pot descarca direct cu el (cand nu sunt acasa de ex.) Sunt sigur ca e posibil,numai ca imi lipseste vre-un program sau are nevoie de o anumita impostare.Problema nu e redatul ci descarcatul.Daca afli ceva in acest sens anunta-ma.Iti multumesc anticipat. adresa mea este stanciu.viorel@libero.it
korsar (61) Sex:Barbat

Securitate IT

Moderator pcforum.ro
Moderator pcforum.ro
Vezi profilul userului

Inscris la: 16/Mar/2006
korsar este offline  Trimite mesaj privat
Mesaj Trimis: 06 Feb 2007 19:59    Subiect:   Raspunde cu citat (quote)

aha. eu am inteles ca nu poti descara...pai nu ai avea nevoie decat de windows mobile,3 sau mai nou 5,si acel pocketrar,sa despachetezi mp3-urile arhivate.daca transferate din calculator,gata dezarhivate merg ok,inseamna ca n-ar trebui sa apara probleme...buba ar putea aparea in 2 cazuri:
cand descarci,din cauza vitezei mici,legaturii proaste,etc,sa nu fie completa arhiva,si atunci nu se poate deskide.
pocketrarul nu le despaketeaza,sau nu e corect setat greu de pus un diagnostic de la distanta.
pentru inceput,sa localizezi care din astea doua ar fi cauza,incearca sa descarci o melodie cu pda-ul,o copiezi in calculator asa cum e si o deskizi cu vin rar.apoi,vezi daca canta in calculator.daca da,inseamna ca downloadul e ok,si incearca sa bibilesti pocketrarul.
Afiseaza mesajele pentru a le previzualiza:   
Raspunde la subiect    PC Forum » Zona libera » Mobile | Foto | Gadgeturi » Terminale » stanciu.viorel
Pagina 1 din 1

Mergi direct la:

Nu puteti crea un subiect nou in acest forum
Nu puteti raspunde in subiectele acestui forum
Nu puteti modifica mesajele proprii din acest forum
Nu puteti sterge mesajele proprii din acest forum
Nu puteti vota in chestionarele din acest forum
Nu puteți atașa fișiere în acest forum
Puteți descărca fișiere în acest forum

Ora este GMT + 3 ore. Acum este: 23:12

stiri teste hardware
Telefoane mobile